چگونه با انتخاب پرده مناسب شادابی را در اتاق کودک به ارمغان بیاوریم ؟

چگونه با انتخاب پرده مناسب شادابی را در اتاق کودک به ارمغان بیاوریم ؟

 
چیدن اتاق کودک یکی از لذت‌ بخش‌ ترین و حساس ترین بخش‌ ها در دکوراسیون یک خانه است. استفاده از رنگ‌ها و طرح‌های شاد و متنوع ، عروسک‌ها و شخصیت‌های کارتونی باعث می‌شود این کار برای والدین جذاب شود، اما نکته مهم این است که دکوراسیون ، به‌خصوص دکوراسیون اتاق کودک، نکاتی بسیار کاربردی و ظریف دارد که باید به آن‌ها نیز توجه شود.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های دکوراسیون اتاق کودک، توجه به جنس، رنگ و اندازه پرده در این اتاق است. علت اهمیت این موضوع نیز علاوه‌ بر سلامت جسم و روان کودک ، میزان نوری میباشد که هر کودک لازم دارد برای سلامتی و رشد ، در این سنین دریافت کند. انتخاب پرده کرکره ای که بتواند در هر زمان نور اتاق را متناسب با کاربرد لحظه آن تغییر دهد امر بسیار مهمی است .

نکته مهم دیگر در مورد دکوراسیون اتاق کودک این است که پرده اتاق کودک، به‌دلیل رعایت مسایل بهداشتی، باید قابل شست‌ و شو، شاد و متنوع تهیه شده باشد. اگر اتاق فرزندتان، پنجره‌های کوتاه یا نیمه ‌دارد، پرده آن را بلند انتخاب نکنید.
نور مستقیم و درخشان فایده‌های بسیاری دارد، اما استفاده مداوم و همیشگی آن به شکلی که غیرقابل تنظیم باشد نیز مناسب نیست. برای استفاده از نور خورشید در روز، از پرده‌ کرکره هایی استفاده کنید که دارای پارچه شفاف و نازک بوده و قابل تنظیم نیز باشند .

قرمز، آبی، زرد ، نارنجی و هر رنگ شاد دیگری، رنگ کودکان است، البته در استفاده از این رنگ‌ها هم باید اصولی را رعایت کرد. از رنگ قرمز خالص، برای پرده اتاق کودک‌تان استفاده نکنید، چون رنگی تحریک‌کننده و حساسیت‌ برانگیز است و ممکن است موجب پرخاشگری کودکان و فعالیت بیش از اندازه آن‌ها ‌شود. سعی کنید از رنگهایی که در کارتونهای یا شخصیت های محبوب کودک تان میباشد استفاده کنید ، انتخاب رنگ همچینین می بایست متناسب با رنگ بقیه وسایل اتاق نیز هم خوانی داشته باشد. در تلفیق  رنگ‌ها استفاده شده ، به این نکته توجه کنید که بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید.